Hrubé domáce šťastie

Autor: Ján Sivák | 15.11.2010 o 9:12 | (upravené 15.11.2010 o 9:36) Karma článku: 5,49 | Prečítané:  1048x

Dnes som v rádiu počul zaujímavú správu. Vraj v Británii uvažujú popri Hrubom domácom produkte zaviesť aj tzv. „Hrubé domáce šťastie“. Najprv sa mi to páčilo ale potom mi to docvaklo. Ak je to v hrubom, tak to bude aj v čistom.  Ide teda len o prvý krok k celoeurópskemu trendu smerom k zdaňovaniu šťastia. Šťastie nám bude zdanené a budeme tak prispievať do štátneho fondu šťastia, z ktorého následne budú dotovaní šťastní štátni zamestnanci, cirkevni nešťastníci, nešťastné menšiny a neprispôsobivý nešťastlivci.

Ja si však svoje šťastie nedám a ako poznám náš národ, každý bude šťasťozdanovací systém obchádzať a bude tak okrádať náš spoločný fond šťastia. Prečo by som teda ja mal byť iný? Nie!

 

Nepriznám vlastné šťastie. Budem ho tajiť, krátiť a neodvádzať daň zo šťastia. Budem šťastný iba keď budem sám doma aby nikto nevedel, že som šťastný. V každom šťastnodanovom formulári uvediem do kolónky Príjem šťastia podliehajúci zdaneniu: Ništ a do kolónky Výdavky šťastia uvediem: Brutálne veľa. Budem si takto účtovne znižovať daňový základ šťastia a ak sa bude dať, dostanem sa do straty. Celú stratu ktorú si vytvorím predám. Dúfam, že môj účtovník bude popri podvojnom a jednoduchom účtovníctve robiť aj šťastenné účtovníctvo a hádam mi nájde niekoho, kto bude v pluse a bude sa potrebovať šťastia zbaviť. Urobíme fiktívne faktúry a to čo by malo ísť na daň si pekne v tichosti necháme v kapse. Ja viem, práve som sa priznal, že budem okrádať štát a že budem páchať protiprávnu činnosť. No a čo? Počkajte čo budú robiť veľké spoločnosti a šťastnodaňová mafia. Milióny šťastia sa budú naoko prelievať zo spoločnosti na spoločnosť a daň nezaplatí ani jeden. Všetko to bude napísané na nešťastné biele kone, ktoré budú mať šťastie ak neskončia v betóne. Šťastenná mafia bude mať pod palcom aj vrcholových politikov. Budú dostávať provízie šťastia. Samozrejme všetko napíšu na rodinu a oni ostanú na oko úplne nešťastný. Niektorý budú mať šťastie iba požičané od kamaráta a budú sa tváriť, že oni žiadne nevlastnia. A tie eurofondy šťastia... to bude ryža. Vrcholoví predstavitelia ministerstva šťastia sa budú voziť na oblakoch šťastia bývať budú v Šťastnom údolí a na dovolenky budú chodiť na Šťastnú rivieru. To všetko napriek tomu, že príjem šťastia od zamestnávateľa budú mať podpriemerný. Všetko šťastie budú dostávať pod stolom v obálkach a zase sa nabalia iba chrapúni. Slušnému nešťastníkovi ostane šťastia ledva tak na svadbu, krstiny a silvester. Všetky ostatné dni svojho nešťastného života bude žiť v nešťastí.

Vidím tu ešte veľa čo je treba na túto tému napísať, napr. čo taký úver na šťastie? Čo dedenie šťastia? Čo ochrana pred krádežou šťastia? Čo poistenie šťastia? Čo burza zo šťastím?

No ako vravím je toho veľa, ale pri pomyslení na všetky tieto problémy so šťastím sa mi šťastie mína a preto to už nechám tak. Idem si to čo mám odložiť pod koberec aby mi ho nikto nenašiel kým ho ešte mám zadarmo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vláda sa dohodla na testovaní, ale nestihla k nemu napísať uznesenie

Proti premiérovmu plánu celoštátneho testovania je SaS a Za ľudí.


Už ste čítali?